Okolie

 

! Vitajte na Liptove !

Dedina "Liptovské Revúce" sa nachádza v oblasti "Liptova". Leží na území dvoch národných parkov: Veľká Fatra a Nízke Tatry. 

Milovníkov zimných športov pozývame na lyžovačku na zjazdovú trať, ktorú poskytne najdlhší vlek na Slovensku (1620). 


Dobré zjazdové trate rôznej náročnosti a bežecké lyžiarske trate poskytujú aj "Donovaly" a "Malinô Brdo", ktoré sú v prípade malého množstva snehu umelo zasnežované. V zime sa môžete povoziť na saniach, ťahaných párom krásnych hnedých koní.

  Vďaka kráse okolitej prírody, širokým možnostiam letných a zimných športov, množstvu významných pamiatok, architektúry a ľudového folklóru sa stal "Liptov" jednou z najnavštevovanejších oblastí Slovenska.   Okolité pohoria sa vyznačujú množstvom značkovaných a cykloturistických trás. Turistické túry do nášho okolia uspokoja aj tých najnáročnejších turistov. Pre menej náročných sú vhodné kratšie vychádzky do prírody, najmä na salaš kde sa môžu občerstviť pravým ovčím syrom.  Je tu možnosť zbierania malín, hríbov a čučoriedok.   

V letnom období si môžu vychtnať nerušené chvíle lovu aj rybári, pri vodnej nádrži "Liptovská Mara".

     

Možnosť kúpania poskytujú aj termálne kúpaliská v Bešeňovej počas celého roka. Ďalej môžete navštíviť kúpele "Korytnica", ktoré Vás osviežia svojimi minerálnymi prameňmi. 

Neďaleko Korytnice sú "Donovaly", ktoré v lete sľubujú nezabudnuteľné zážitky s paraglidingom.  Za každého počasia môžete navštíviť "Demänovskú jaskyňu Slobody" a "Demänovskú ľadovú jaskyňu".  Nenechajte si ujsť ani návštevu "Vlkolínca". Je to osada, ktorá je zapísaná do zoznamu svetového kultúrneho a prírodného bohatstva UNESCO. Nadšencom poľovníctva vieme poskytnúť služby v okolitých revíroch so srnčou, jeleňou a škodnou zverou.